ارسال 662 اثر به دبیرخانه ششمین همایش اندیشه و قلم ارتش

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از پایگاه‌ اطلاع‌رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، علی مطمئنیان آرانی، دبیر ششمین همایش اندیشه و قلم ارتش ضمن اعلام خبر برگزاری ششمین دوره “همایش اندیشه و قلم ارتش» در تیرماه سال جاری و با اشاره به رشد دو برابری آثار ارسالی گفت: در همایش امسال 662 اثر از 331 نویسنده به دبیرخانه ارسال شده است که در 12 شاخه داوری خواهد شد.

این همایش با هدف شناسایی فرهیختگان و اهل قلم ارتش، تجلیل از پژوهشگران متعهد و شایسته در داخل و خارج ارتش برای تالیف و ترجمه کتاب‌های، حمایت از نویسندگان برتر و پشتیبانی از آنان، فراهم کردن زمینه تقویت فعالیت‌های فرهنگی و ادبی در پیشبرد فرهنگ تولید و نشر کتاب در ارتش و جامعه برگزار می‌شود.

به گفته وی، آثار ارائه شده به این همایش شامل تألیف، تدوین و ترجمه کتاب است. شناسایی فرهیختگان و اهل قلم ارتش به منظور فراهم کردن بستر مناسب برای فعالیت فرهنگی و تشویق و ترغیب نویسندگان نظامی از جمله اهداف برگزاری این همایش است.

مطمئنیان آرانی اظهار کرد: فراهم آوردن امکانات و ارائه تسهیلات به افراد اهل قلم غیر نظامی که دارای آثار مرتبط با موضوعات ارتش هستند و شناسایی مراکز انتشاراتی که در رابطه با ارتش فعالیت داشته‌اند و همچنین تعامل و ایجاد ارتباط سازنده با آنان از دیگر اهداف برگزاری ششمین همایش اندیشه و قلم ارتش است. برنامه‌ریزی، پشتیبانی و حمایت برای چاپ، نشر و توزیع آثار اهل قلم ارتش نیز یکی دیگر از اهدافی است که در این همایش پیگیری خواهد شد.

در جریان برگزاری همایش امسال به‌دنبال گردآوری، پردازش و سازماندهی آثار اهل قلم ارتش به منظور استفاده و بهره‌‌برداری علاقه‌مندان و پژوهشگران هستیم.

نخستین همایش اندیشه و قلم ارتش در آذرماه 1383 همزمان با روز پژوهش برگزار شد که در این دوره 324 عنوان از 113 نویسنده ارزیابی شد. به گفته مطمئنیان آرانی، با گذشت پنج دوره از برگزاری این همایش، با رشدی چشمگیر، تعداد آثار ارسالی به ششمین همایش اندیشه و قلم ارتش دو برابر شده و به 662 اثر از 331 نویسنده رسیده است.