برگزاری بزرگداشت سیدحسن حسینی در سیزدهمین سالگرد درگذشتش

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی انجمن شاعران ایران، آیین بزرگداشت سیدحسن حسینی، شاعر، محقق، مترجم و نویسنده فقید با حضور جمعی از دوستان وی، استادان شعر و ادب، مدیران فرهنگی و خانواده وی در انجمن شاعران ایران برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای حضور در این مراسم می‌توانند از ساعت 17 و 30 دقیقه روز دوشنبه (28 فروردین‌ماه) به محل انجمن شاعران ایران، واقع در خیابان شریعتی، خیابان شهید کلاهدوز(دولت)، نبش خیابان نعمتی مراجعه کنند.

سیدحسن حسینی متولد سال 1335 در محله سلسبیل تهران است. وی در مقطع کارشناسی رشته تغذیه از دانشگاه مشهد فارغ‌التحصیل شد و پس از آن کارشناسی‌ارشد و دکترای خود را، در رشته ادبیات فارسی گذراند.

وی از سال 1352 نوشتن و سرودن را در مطبوعات پیش از انقلاب به‌ویژه در “مجله فردوسی» آغاز کرد و در سال 1358، حوزه اندیشه و هنر اسلامی را که به همراه محمد رضا حکیمی، رخ صفت، تهرانی و آیت‌الله امامی کاشانی، راه‌اندازی کرد و مسوولیت بخش ادبیات و شعر را به همراه قیصر امین‌پور بر عهده داشت.

او سال‌های آخر عمرش را به سبک‌شناسی قرآن و زبان‌شناسی حافظ مشغول بود و در 9 فروردین 1383 بر اثر سکته قلبی، درگذشت.

“هم‌صدا با حلق اسماعیل»، “براده‌ها»، “بیدل، سپهری و سبک هندی»، “گنجشک و جبرئیل»، “مشت در نمای درشت»، “گزیده شعر جنگ و دفاع مقدس»، “نوش‌داروی طرح ژنریک»، “طلسم سنگ»، “شقایق‌نامه»، “در ملکوت سکوت»، “حمام روح»، “براده‌ها»، “از شرابه‌های روسری مادرم» و”سفرنامه گردباد» از جمله آثار حسینی هستند.