بوستان كتاب با 1400 عنوان کتاب در راه نمایشگاه کتاب تهران

مهدی محدثی، مسئول روابط عمومی و کارشناس بازاریابی و ارتباط با مراکز علمی موسسه بوستان کتاب، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، ضمن اعلام این خبر، درباره تعداد عناوین کتاب‌های قابل عرضه بزرگترین رویداد فرهنگی سال اظهار کرد: ‌ از مجموع یک‌هزار و 400 عنوان کتابی که در غرفه‌های بوستان کتاب عرضه خواهد شد، حدود یک‌هزار و 100 عنوان در غرفه بزرگسال و 300 عنوان نیز در غرفه کودک و نوجوان عرضه می‌شود.

وی افزود: موسسه بوستان كتاب در نمايشگاه سال گذشته، در مجموع یک‌هزار و 300عنوان كتاب عرضه كرده بود كه اين تعداد در سال جاری و در سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، یکصد عنوان افزايش يافته که با توجه به گرانی کاغذ و خدمات چاپ و صحافی، این رقم چشمگیر و قابل تأمل است.

محدثی درباره تخفيف آثار بوستان کتاب گفت: تمامی آثار موسسه در بخش بزرگسال، کودک و نوجوان، با تخفیف 20 تا 25 درصد عرضه خواهد شد. همچنین بُن‌کتاب و کارت‌های اعتباری خرید کتاب نیز پذیرفته می‌شود و دانشگاه‌ها، حوزه‌ها و کتابخانه‌ها می‌توانند از این فرصت مغتنم استفاده کرده، آثار مورد نیاز خود را با تخفیف تهیه کنند.

مسئول روابط عمومی و کارشناس بازاریابی و ارتباط با مراکز علمی موسسه بوستان کتاب، همچنین درباره فعاليت انتشاراتی موسسه بوستان كتاب در سال گذشته نيز عنوان كرد: كتاب‌های این موسسه در 16 موضوع اصلی و بیش از 60 موضوع فرعی از جمله قرآن، تفسير، تاریخ، اخلاق و علوم تربیتی، ادبيات، فلسفه و كلام، عرفان، اقتصاد و هنر منتشر می‌شود. اين موسسه سال 95 ، در مجموع 204 عنوان كتاب در موضوعات فوق چاپ و منتشر كرده كه از اين تعداد 46 عنوان چاپ نخست و 158 عنوان نیز بازچاپ بوده که از آثار پرفروش موسسه هستند.

وی ادامه داد: از جمله کتاب‌های چاپ نخست این موسسه که در نمایشگاه امسال عرضه خواهد شد می‌توان به “دین رسانه‌ای؛ آثار و پیامدها»، “ضرورت تعامل علمای اسلام و اجتناب از لعن و تکفیر»، “رواق اشراق (3جلد)»، “نقش ملائکه در زندگی انسان»، “عیان و نهان در گستره هستی»، “کرانه‌های عقل و معنا»، “معادآموزی در هندسه دینی»، “دختران مهتاب، پسران آفتاب (آسیب شناسی دوستی پسران و دختران)»، “رمزهای عاشورا؛ در سخنان مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی» و “طلاق؛ بایدها و نباید ها» اشاره کرد.

سی‌اُمین نمايشگاه بين‌المللی كتاب تهران از 13 تا 23 ارديبهشت‌ماه 96 در شهر آفتاب برگزار می‌شود.