تأکید وزیر ارشاد بر حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: شفاف‌سازی امور باعث می‌شود تا همگان در جریان مجموعه اقدامات و فعالیت‌ها قرار گیرند.

وی حساسیت و دقت در انجام امور اهل فرهنگ و هنر را ضروری دانست و گفت: هدف صندوق هنر، کمک به اصحاب فرهنگ و هنر به عنوان مخاطبان اصلی آن است و هر کمکی باید اثربخش باشد زیرا کمک در شعار و سخنرانی معنایی ندارد.

وزیر ارشاد ادامه داد: صندوق هنر به عنوان حلقه وصل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جامعه هنری و فرهنگی است. بنابراین توجه در ارتباط با مخاطبان اصلی آن بسیار مهم است، زیرا هدف صندوق جلب رضایت مخاطب است. بر این اساس صندوق هنر نباید فقط به کمک‌های وزارتخانه اکتفا کند و می‌تواند از تمامی وزارتخانه‌ها و نهادها کمک بگیرد.

در بخشی از این نشست علی اصغر کاراندیش، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تاکنون به ٢٩ استان سفر داشته‌ایم و با اصحاب فرهنگ و هنر آنها نشست‌هایی برگزار کرده‌ایم، چراکه توجه به امور استان‌ها برای ما بسیار ضروری است، زیرا همه کشور تهران نیست.

در ادامه سید حسین سیدزاده، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: خدمت به جامعه فرهنگ و هنر کشور فرصتی مغتنم است، اصحاب فرهنگ و هنر از موثرترین سرمایه‌های کشور محسوب می‌شوند و در خدمت به آنها باید اهتمام داشت. اقتصاد فرهنگ از جمله موضوعات مورد توجه و تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است و ما نیز به این موضوع توجه خواهیم داشت.