«جایزه‌های خیلی خفن» برای کودکان

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب “جایزه‌های خیلی خفن» رمانی گرافیکی نوشته لیز پیشون و ششمین جلد از مجموعه کتاب‌های “تام گیتس» است که با ترجمه آتوسا صالحی برای کودکان منتشر شده است.

در این جلد ماجرای تام‌ گیتس‌ با یکی از همکلاسی‌هایش بیان می‌شود که پیوسته سعی می‌کند تام را اذیت کند. ماجراهای این کتاب بیشتر در محیط مدرسه اتفاق می‌افتد.

داستان این‌گونه آغاز می‌شود: “این ستاره دانش‌آموز نمونه یک مدال است که مال من نیست. مال مارکوس ملدرو است. من زیر میزم پیدایش کردم و آن را برداشتم. او هنوز متوجه نشده که آن را گم کرده. حتما مدال از روپوش مدرسه‌اش افتاده است.
می‌خواهم آن را بهش پس بدهم(یک روزی).
آقای فولرمن مدال دانش‌آموز نمونه را به مارکوس داد چون همه تکلیف‌هایش را به موقع انجام داده بود و معلوم بود که دارد نهایت تلاشش را توی کلاس می‌کند.
مارکوس از وقتی آن مدال را به سینه‌اش زده هی دارد به همه پز می‌دهد.
امی هم قبلا مدال دانش‌آموز نمونه را گرفته اما من هنوز نتوانسته‌ام مدالی بگیرم، آقای فولرمن هر سال این مدال را به چند تا از بچه‌ها می‌دهد. من متوجه شده‌ام معلم‌ها با بچه‌هایی که مدال‌های دانش‌آموز نمونه می‌گیرند، مهربان‌ترند و به‌شان لبخند می‌زنند…»

لیز پیشون نویسنده مجموعه کتاب‌های “تام گیتس»، از نویسندگانی است که توانسته، برنده جایزه رولد دال شود. “رولد دال» داستان‌نویس و فیلم‌نامه‌نویس اهل ویلز بریتانیا و از مشهورترین نویسنده‌های انگلیسی بود که برای کودکان می‌نوشت.

جایزه “رولد دال»، جایزه کتاب‌های خنده‌دار است که سال 2008 تاسیس شد. این جایزه دو هزار و 500 پوندی به خنده‌دارترین کتاب‌های پدید آمده از سوی نویسندگان و تصویرگران انگلستان برای کودکان در گروه‌های سنی زیر 6 سال و 7 تا 14 سال اهدا می‌شود.

انتشارات افق کتاب “جایزه‌های خیلی خفن» را در 240 صفحه مصور با شمارگان دو هزار نسخه و قیمت 150 هزار ریال منتشر کرده است.

کتاب هفتم از مجموعه تام گیتس با عنوان “یک کوچولو خوشبختی» با ترجمه آتوسا صالحی به زودی از سوی نشر افق منتشر می‌شود.