روایتی از رزمندگان دفاع مقدس در «حماسه تپه برهانی»

نصرت‌الله محمود‌زاده، نویسنده حوزه دفاع مقدس در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره پیشنهاد مطالعه آخر هفته گفت: کتاب “حماسه تپه‌ برهانی» را به کتاب‌دوستان برای مطالعه پیشنهاد می‌کنم.

وی با اشاره به نوع روایت نویسنده “حماسه تپه‌ برهانی» افزود: سید حمید‌رضا طالقانی در مقام نویسنده، با صداقت واقعیت‌های حماسه رزمندگان را در تپه برهانی روایت کرده و در به تصویر کشیدن وقایع، ذهنیت خود را دخیل نکرده است.

نویسنده حوزه دفاع مقدس ادامه داد: نویسنده، وارث حوادث بِکر و ناب است و به‌عنوان یک ناقل عمل می‌کند. هنر نویسنده، انتقال نقطه‌های پنهان دوران دفاع مقدس بدون ارزش‌گذاری است. بسیاری از محققان خارجی به‌دنبال این روایت‌ها هستند. به‌عنوان نویسنده حوزه دفاع مقدس به دنبال کتاب‌هایی می‌روم که روایت‌گر ناب لحظه‌های ناب هستند.

درباره “حماسه تپه برهانی»
کتاب “حماسه تپه‌ برهانی» شامل خاطرات سید حمیدرضا طالقانی، در عملیات والفجر ۲ در تابستان سال ۱۳۶۲ است. این کتاب در نخستین دوره جایزه کتاب سال دفاع مقدس، همچنین مسابقه بزرگ فرهنگی هنری جبهه و جنگ به‌عنوان اثر برتر معرفی شد؛ علاوه براین کتاب در جشنواره “ادبیات پایداری» در سال 1379 به‌عنوان برترین کتاب خاطره در سطح الف شناخته شد. طالقانی در این جشنواره دیپلم افتخار و تندیس زرین برترین نویسنده کتاب خاطره، در بیست سال ادبیات داستانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دریافت کرد.

کتاب “حماسه تپه‌ برهانی» با شمارگان دوهزار نسخه در 148 صفحه، به بهای 17 هزار تومان از سوی انتشارات عماد فردا منتشر شده است.