واسپاری «سالن یاس» نمایشگاه کتاب به مجمع ناشران انقلاب اسلامی

سیدعارف علوی، معاون مجمع ناشران انقلاب اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره حضور مجمع در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اظهار کرد: مجمع ناشران انقلاب اسلامی با توجه به کمبود فضا برای برگزاری نشست‌ها و میزبانی از کارشناسان از سالن یاس استفاده می‌کند.

وی با اشاره به مدیریت سالن یاس از سوی مجمع ناشران انقلاب اسلامی ادامه داد: سالن یاس محل ارائه گزیده‌ای از کارنامه نشر در یکسال گذشته است. کارشناسان برای تشریح کارنامه نشر برای بازدیدکنندگان در این سالن حضور دارند. واگذاری مدیریت سالن یاس به مجمع نتیجه اعلام آمادگی مجمع به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نشست مشترک مسئولان مجمع با موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی است.

علوی افزود: امسال 180 دفترچه معرفی کتاب شامل 180 موضوع در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد. لوح فشرده‌ در همین رابطه نیز در دو شماره تهیه شده است؛ علاوه براین نمایش کارنامه نشر به‌صورت اینفوگرافی همانند سال‌های گذشته در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به مساحت سالن یاس در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اظهار کرد: با توجه به تغییر مکان برپایی سالن یاس در این دوره از نمایشگاه شاید حضور در این مکان برای بازدیدکنندگان با دشواری همراه باشد. سالن یاس در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران یک طبقه پایین‌تر از مکان سال گذشته، میزبان بازدیدکنندگان است.

سی‌امین دوره نمایشگاه کتاب تهران از ۱۳ تا ۲۳ اردیبهشت‌ماه میزبان علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی در شهر آفتاب است.