​رونمایی و جشن امضای کتاب «زمانی برای انقراض خاندان فخر ملکی»

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب “زمانی برای انقراض خاندان فخر ملکی»، اثر سحر شریف‌نیک، طی روزهای گذشته توسط انتشارات کتاب کوله پشتی راهی بازار نشر شده است. مراسم رونمایی از این کتاب از ساعت 18 روز چهارشنبه (23 فروردین ماه) در کتابفروشی آمه برگزار خواهد شد.

سحر شریف‌نیک در مقدمه این کتاب آورده است: “قصه‌های این کتاب، پر از آدم‌هایی‌ست که هستند، ولی من نمی‌شناسم‌شان، آدم‌هایی که حتماً توی کوچه‌ها و خیابان‌هایی همان اطراف و یا کمی این طرف و آن‌طرف ‌تر بوده‌اند، بزرگ‌ شده‌اند و حتماً هم حالا برای خودشان در یک جای دور و نزدیکی دارند زندگی می‌کنند.»

این کتاب از 14 قصه به نام‌های “فرخ، مردی برای تمام فصول»، “آقازاده‌ای به نا پسردایی»، “چشم‌هایی برای درآوردن»، “من شاگرد اولم، پس هستم»، “دوتاونصفی تفنگدار»، “زمانی برای انقراض خاندان فخر ملکی»، “وقتی فریبا عاشق شد»، “تیر عشقی به نام ویدئو»، “رفیق خوب کیلویی چند»، “بشیر ماست‌بند»، “باباهدایت غیرت دارد»، “داریوش خوش‌بوی من»، “برخورد با خارج، از نوع سوم» و “پذیرایی در خوابگاه» تشکیل شده است که همه داستان‌ها فضای طنز دارند.

در یکی از داستان‌های این کتاب به نام “برخورد با خارج، از نوع سوم» می‌خوانیم: من از بچگی عاشق خارج بودم، و درست از همان روزی که سلطنت‌خانم‌این‌ها، همسایه‌ی واحد بغلی‌مان، هلمن خردلی‌شان را فروختند و رفتند خارج، و زمستان بعدش هم برای‌مان کارت تبریک کریسمس خارجی فرستادند، خیلی برای این تصمیم مصمم‌تر شدم، برای همین همان روز اول آشنایی با خشایار، درست بعد از گرفتن جزوه‌ی دوم و دقیقاً بعد از درآوردن عشوه‌ی سوم و برای برداشتن قدم چهارم سوال کردم: ببخشید خارج می‌رید؟ و خشایار هم با خنده جواب داد: آخه خانم خوب، مگه تاکسی خطیه که این جوری می‌پرسی؟»

کتاب “زمانی برای انقراض خاندان فخر ملکی»، اثر سحر شریف‌نیک در 160 صفحه، شمارگان 1000 نسخه و به بهای 13 هزار تومان توسط انتشارات کتاب کوله‌پشتی منتشر شده است.

علاقه‌مندان برای حضور در مراسم رونمایی این کتاب می‌تواند در زمان یاد شده به کتابفروشی آمه به نشانی تهران، خیابان بلوار کشاورز، تقاطع خیابان کارگر، شماره 308 مراجعه کنند.