​نرم افزار آموزش واژه «مینا» به بازار آمد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، در دنیای امروز برای فراگیری زبان دوم، راهکارهای متنوعی از جمله کلاس‌های آموزشی، لوح‌های فشرده مالتی مدیا، کتاب‌های خود آموز و فیلم وجود دارد، اما تکنولوژی‌های نوین و دسترسی آسان به تلفن همراه، فضا را برای روش‌های نوین و جذاب آموزشی به خوبی فراهم کرده است تا با کمترین هزینه و وقت، زبان دوم را آموخت.

بنیاد سعدی در راستای اهداف و وظایف خود که آموزش و گسترش زبان فارسی در جهان است، با بهره‌گیری از تکنولوژی و فناوری‌های نوین جهانی، نرم افزار آموزش واژه را با نام ایرانی “مینا» مبتنی بر روش‌های نوین آموزشی ، برای نصب بر روی تلفن های همراه اندروید تهیه و در بازارهای اینترنتی داخلی و خارجی منتشر کرده است. همچنین نسخه IOS آن نیز به زودی منتشر خواهد شد.

نرم افزار “‌مینا‌» با زبان واسط انگلیسی، برای فارسی‌آموزان در سطح‌های متفاوت زبانی قابل استفاده است که با دانلود آن بر روی تلفن همراه خود، به آنها کمک می‌کند تا دامنه واژگانی خود را به صورت نظام‌مند گسترش دهند.

این نرم افزار ( اپلیکیشن موبایل) در پنج بخش “واژه‌ها»، “آوانوشت واژه‌ها»، “معادل انگلیسی واژه‌ها»، “تصاویر» و “صوت»، بیش از ۱۲۰۰ واژه را جهت یادگیری چهار مهارت اصلی خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن به مخاطب خود آموزش می‌دهد.

همچنین این نرم افزار در ۱۴ حوزه واژگانی و بیش از ۷۵ درس طراحی و تنظیم شده که هر درس نیز ۱۰ نوع فعالیت را دربر دارد و هر فعالیت شامل ۲۰ تکلیف است. همچنین در پایان هر حوزه واژگانی، آزمونی برای فارسی‌آموز آماده شده است که امکان مرور درس‌ها را برای او فراهم می‌کند و به کاربر امتیاز داده می‌شود.

در قسمتی از نرم افزار “‌مینا‌» ، نموداری تهیه شده و روند مراحلی که کاربرگذرانده است را نشان می‌دهد. برای مشاهده این نمودار، کاربر می‌تواند به دو صورت مهمان و یا با ثبت نام وارد نرم افزار شود. در صورت ثبت نام، از هر دستگاه دیگری می‌تواند وارد شود و نمودار فعالیت خود را مشاهده کند.

فارسی آموزان می‌توانند این نرم افزار را از طریق گوگل پِلی و یا اول مارکت و کافه بازار بر روی گوشی خود نصب کنند و سه درس اول آن رایگان خواهد بود و برای ادامه یادگیری و نصب کامل آن، لازم است فارسی آموزان در خارج از کشور دو دلار و فارسی آموزان داخل کشور هزار تومان پرداخت کنند.