انتشار فراخوان هفتمین جایزه ادبی «یوسف»

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، فراخوان هفتمین دوره جایزه ادبی “یوسف» از سوی بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع‌مقدس منتشر شد.

در متن این فراخوان آمده است: “بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های اسلامی به منظور انعکاس و انتقال میراث گران‌سنگ هشت‌ سال دفاع مقدس، هفتمین دوره جایزه ادبی “یوسف» در قالب داستان کوتاه دفاع مقدس را برگزار می‌کند.»

موضوع اصلی داستان، باید دفاع مقدس و دفاع از حریم اهل بیت(ع) باشد، همچنین تعداد صفحه‌های اثر، از پانزده صفحه (حدود چهارهزار کلمه) تجاوز نکند و داستان‌های ارسالی نباید پیش از این در کتاب مستقل یا مشترکی منتشر شده‌ باشد. آثار بر روی یک طرف کاغذ، به‌صورت تایپی و در دو نسخه فرستاده شود. نام، سال تولد، تحصیلات، نشانی محل سکونت و شماره تماس باید در انتهای داستان درج شده باشد.

به نفر اول این دوره از جشنواره پنج میلیون تومان، نفر دوم چهار میلیون تومان و نفر سوم سه میلیون تومان اهدا خواهد شد، همچنین به نفرهای چهارم تا دوازدهم نیز یک میلیون و پانصد هزار تومان و به رتبه‌های سیزدهم تا بیستم نیز یک میلیون تومان اهدا می‌شود.

زمان اعلام نتایج و برگزاری آئین پایانی، شهریورماه 1396 خواهد بود؛ در ضمن داستان‌های منتخب در مجموعه‌‌ای چاپ می‌شود و در مراسم پایانی توزیع خواهد شد.»

علاقه‌مندان به شرکت در این دوره از جایزه ادبی “یوسف» می‌توانند آثار خود را حداکثر تا پایان خرداد‌ماه 1396 در استان‌ها به اداره کل حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و در تهران به سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس، به نشانی خیابان شهید مطهری، ابتدای خیابان میرعماد، پلاک 4، طبقه 6 و یا به رایانامه yusuf.iran@gmail.cim ارسال کنند.

علاقه‌مندان همچنین می‌توانند برای کسب آگاهی بیشتر با شماره‌های 88506009 و 8850600 تماس بگیرند.