«درخت شلوار» بهزاد عبدی منتشر شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، بهزاد عبدی که پیش از این تجربه انتشار دو مجموعه شعر را در کارنامه خود داشت در نخستین مجموعه داستانش، جهان متفاوتی ساخته که ارتباطی با ذهن شاعرانه‌ او ندارد. نویسنده در این کتاب از نزدیکی مرگ می‌گوید.

این کتاب از هفت داستان به نام‌های “بیست و چهارشنبه»، “پلنگ دریایی»، “با دست‌های سرد»، “درخت شلوار»، “عشق سال‌های سگی»، “لی‌لی روی سنگ‌های قبر» و “شربت اسفناج» تشکیل شده است.

بهزاد عبدی در توضیح کتاب خود گفت: مجموعه داستان “درخت شلوار» که توسط نشر چشمه منتشر شده، از هفت داستان کوتاه و بلند تشکیل شده است. نگارش این کتاب تقریبا دو سال زمان برد و بازه زمانی دریافت مجوز آن نیز نزدیک به دو سال طول کشید.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم فضای متنوعی را در این کتاب فراهم کرده‌ام و خواننده با مطالعه کتاب فضاهای مختلفی را تجربه می‌کند اما مضمون داستان‌ها مشترک است و برای بیان داستان‌ها از یک سری کاراکتر‌های مشخص استفاده کرده‌ام.

این شاعر و نویسنده جوان با اشاره به فضای داستان‌هایش گفت: در نگارش این کتاب سعی کرده‌ام از کاراکترهایی استفاده کنم که کمتر استفاده شده است. برای مثال در سال‌های اخیر اکثر شخصیت‌های داستان‌ها، افراد باهوش و از طبقه بالای جامعه هستند و به عبارت بهتر شاهد شخصیت‌های اُتو کشیده‌ایم اما در اصل، این، اتفاقات از واقعیت‌های جامعه دور است.

وی افزود: داستان‌های این کتاب به هم مرتبط نیستند اما زنجیره‌ای در این بین وجود دارد. در این اثر، اسم‌ها و لوکیشن‌ها واقعی هستند، اما اتفاق‌ها خلق شده‌اند و هر کدام از داستان‌ها فلسفه خودشان را دارند.

مجموعه داستان “درخت شلوار»، اثر بهزاد عبدی در 103 صفحه، شمارگان 2000 نسخه و به‌بهای 9 هزار تومان توسط نشر چشمه راهی بازار نشر شده است.

بهزاد عبدی، شاعر و نویسنده، سال 1365 در تهران متولد شد. کتاب‌های “باد به دنبال خودش می‌گردد» از انتشارات مروارید و “زیبایی‌ات غمگینم می‌کند» از نشر چشمه، دو مجموعه شعر بهزاد عبدی است که پیش از این منتشر کرده است.