مراسم یادبود آیت‌الله سید میرزا حسن صالحی در تهران برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مراسم یادبود آیت‌الله صالحی از ساعت 14 الی 15 و 30 دقیقه روز دوشنبه 28 فروردین ماه در مسجد نور واقع در میدان فاطمی برگزار می‌شود.

آیت‌الله سید میرزا حسن صالحی از مدرسان شناخته شده‌ی حوزه علمیه مشهد و پدر شهید جاوید الاثر مهندس سید علی اصغر صالحی بود که بیش از نیم قرن در عرصه علم و اخلاق تدریس و شاگردان بسیاری تربیت کرد.

بر اساس این گزارش، پیش از این رهبر انقلاب اسلامی با صدور پیام درگذشت این عالم و مدرس حوزه علمیه مشهد را تسلیت گفته بودند. در بخشی از پیام رهبر انقلاب اسلامی آمده است: “حق بزرگ آن مرحوم در حوزه علمیه مشهد که در زمانی دراز مسند تدریس متون متعددی از کتب درسی آن را در اختیار داشت هرگز نباید فراموش شود».

همچنین آیت‌الله مکارم شیرازی، آیت‌الله سبحانی، آیت‌الله مظاهری، دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از مدیران و مسئولان فرهنگی در پیام‌های جداگانه درگذشت آیت‌الله سید میرزا حسن صالحی را تسلیت گفته‌اند.