نمایشگاه قرآن؛ جلوه‌گاه سالیانه فعالیت‌های قرآنی کشور

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، هرساله در بازه زمانی ماه مبارک رمضان، نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با حضور فعالان داخلی و خارجی این حوزه، برگزار می‌شود. بیست و پنجمین دوره این نمایشگاه نیز به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همچون چند دوره گذشته در مصلای امام خمینی(ره) میزبان علاقه‌مندان به قرآن خواهد بود. در این راستا و از چندی پیش، نشست‌های هماهنگی کمیته‌های مختلف نمایشگاه در حال برگزاری است و دومین جلسه هم‌اندیشی کمیته سازمان‌ها و نهادهای دولتی با رابطان و مسئولان قرآن و عترت سازمان‌ها و نهادهای دولتی نیز یکشنبه (٢٧ فروردین‌ماه) در سالن جلسات معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا حشمتی، رئیس دبیرخانه نمایشگاه، در این نشست با بیان نکاتی در حوزه اجرایی، این تعامل و همکاری بر لزوم تدوین طرح‌های متناسب با ظرفیت‌های هر نهاد و سازمان تاکید کرد. وی کمیته سازمان‌ها و نهادهای دولتی نمایشگاه قرآن را به‌ عنوان یکی از بخش‌های مهم و تاثیرگذار نمایشگاه برشمرد.

در ادامه این جلسه، عباس نظری‌راد، مدیر کمیته سازمان‌ها و نهادهای دولتی با اشاره به حضور پررنگ سازمان‌های مختلف در جلسات هم‌اندیشی نمایشگاه، نسبت به استفاده از تمام پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های این سازمان‌ها در برگزاری هر چه بهتر نمایشگاه سال جاری تاکید کرد.

وی نمایشگاه قرآن کریم را به‌عنوان ویترین سالیانه فعالیت‌های قرآنی کشور برشمرد و بر لزوم به نمایش درآوردن دستاوردها و تولیدات گوناگون نهادهای دولتی، در جهت تبلیغ و ترویج معارف الهی تاکید کرد.

در بخش دوم جلسه نیز هر یک از نمایندگان نهادها با بیان نکاتی از سازمان مطبوع خود، از لزوم تعامل سازنده و محتوایی مابین ستاد اجرایی نمایشگاه و سازمان‌ها سخن گفتند.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار “قرآن، اخلاق، زندگی» در ماه مبارک رمضان از ساعت ١٧ تا ٢٤ در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.