نگاهی به زندگی و آثار «پاتریشیا کرون» در سرای اهل قلم

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، نشست “پاتریشیا کرون» از سلسله نشست‌های ایران‌شناسی و ایران‌شناسان است که یکشنبه (27 فروردین) در سرای اهل قلم خانه کتاب برگزار می‌شود.

در این نشست مسعود جعفری و مصطفی ملکیان به عنوان سخنران حضور خواهند داشت.

پاتریشیا کرون، پژوهشگر، نویسنده و شرق‌شناس، در 1945 در دانمارک متولد شد. کرون در سال 1977 به‌عنوان مدرس تاریخ اسلام به دانشگاه آکسفورد رفت. همچنین در سال 1990، به‌عنوان دستیار مطالعات اسلامی، به کالج گانویل و کیز در دانشگاه کیمبریج رفت. او در کیمبریج از سال 1992 تا 1994 در رشته‌ مطالعات اسلامی تدریس کرد و از 1994 تا 1997 نیز به تدریس تاریخ اسلام مشغول بود.

او سپس به مؤسسه‌ مطالعات پیشرفته در دانشگاه پرینستون رفت و در سال 2002 هم به عضویت هیأت تحریریه‌ی مجله‌ی تکامل اجتماعی و تاریخ درآمد. کتاب‌های جامعه‌های ماقبل صنعتی، تاریخ اندیشه سیاسی در اسلام و مقنع و سپیدجامگان از جمله آثار اوست که هر سه به قلم مسعود جعفری جزی به فارسی ترجمه شده‌اند.

علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند ساعت 17 تا 19 به سرای اهل قلم به نشانی خیابان انقلاب، خیابان برادران مظفر جنوبی (صبا)، کوچه خواجه نصیر، شماره 2 مراجعه کنند.