​توقف شیمی‌درمانی زنوزی جلالی

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، فیروز زنوزی جلالی، نویسنده مطرح کشورمان که مدتی است با بیماری سرطان دست‌وپنجه نرم می‌کند، هفته گذشته برای چندمین بار در سال‌های اخیر راهی بیمارستان شد. او که در بیمارستان تحت شیمی‌ درمانی قرار گرفته بود از روز گذشته (25 فروردین‌ماه) به دلیل ضعف جسمانی و به دستور پزشک، درمان را متوقف کرد.

البته توقف شیمی درمانی در شرایطی اتفاق افتاد که او یک دوره 10 جلسه‌ای شیمی‌درمانی را با موفقیت پشت سر گذاشته است اما فعلا باید تحت نظر پزشک، وضعیت جسمی مناسب‌تری برای ادامه شیمی‌درمانی در مرحله دوم پیدا کند.

نویسنده رمان “مخلوق» از زمستان سال 94 با عفونت ریه دست به گریبان است و بارها دوره شیمی‌درمانی و رادیوتراپی را پشت سر گذاشته است. او سال گذشته و در خلال بیماری، رمان “برج 110» خود را در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی کرد. این کتاب از سوی بنیاد شعر و ادبیات داستانی و به همت انتشارات علمی، فرهنگی به چاپ رسیده است.

فیروز زنوزی جلالی، متولد 1329 خرم‌آباد است و آثار متعددی در حوزه ادبیات داستانی در کارنامه دارد. او همچنین داوری جوایزی مانند جلال آل‌احمد و پروین اعتصامی را بر عهده داشته است. زنوزی جلالی در اثناء این بیماری طولانی، همسرش را مهرماه سال گذشته از دست داد.